31 Ekim 2011 Pazartesi

UÇURTMA AVCISI, Khaled Hosseini

26 Ekim 2011...
Ankara'dan Trabzon'a seyahatim sırasında, kitaba kaldığım yerden devam ettim. Kitaptaki kahramanlardan birinin öldüğü yerde kitaba mola verip, yapılacak işlerimin peşinden gittim. Aynı günün akşamında, aynı acıyla sarsılacağımdan bihaberdim kitap ayıracını kaldığım sayfaya koyarken...
Çok satanlar listesinden genelde uzak durmayı tercih ederim. D&R'in, cep kitaplarındaki 2. kitaba %50 indiriminin cazibesine kapılıp, 2. kitap olarak almıştım Uçurtma Avcısı'nı. Kitap, 'çok satanlara yaklaşmama' ön yargımı yerle bir etmeme yardımcı oldu. Oldukça etkileyici ve sürükleyici bir şekilde kaleme alındığını söylemeliyim. Afganistan'da yaşanan acıları bir nebze de olsa anlamanızı sağlıyor. Konusu beni derinden etkiledi. Okumanızı içtenlikle öneririm.
Gökyüzündeki uçurtmalar beni bundan sonra gülümsetir mi yoksa derin bir hüzne gömülmeme mi neden olur göreceğim...

S.


Uçurtma Avcısı
Khaled Hosseini
Everest Yayınları, 440 sayfa, 2011
Çeviri: Püren Özgören

2 yorum:

 1. çok güzel bir kitaptı, filmi de eh fena değildi, ama tabiki kitap tartışılmazdı. Hasan ve Emir. Hasan'ın sınır tanımaz dostluğu. Emir... ne desem bilemedim Emir için. Bence de okunası bir kitap.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BeyazKitaplık, kitabın filmini seyretmedim. Benim genel düşüncem, romanların filme uyarlandığında hayal kırıklığı yarattığı. Kitaptan aldığım keyif tarifsizdi..
   S.

   Sil